Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
Telefon Warszawa19115
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
Powrót do aktualności Powrót
2021-07-01

Powązki

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania rozpoczyna obsługę Cmentarza Powązkowskiego. Od 1 lipca Spółka jest odpowiedzialna za odbiór odpadów komunalnych oraz porządek i czystość na uliczkach zabytkowej nekropolii.

Cmentarz Powązkowski powstał w 1790 roku. Funkcjonuje od ponad 200 lat, a w lipcu 2014 roku, wraz z pięcioma innymi nekropoliami tworzącymi zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na  Powązkach, został uznany za  pomnik historii. Liczącą 44 ha powierzchni nekropolię odwiedzają rzesze warszawiaków i turystów. W związku  zabytkową i ścisłą zabudową, rozległym obszarem, a także licznym gronem odwiedzających utrzymanie cmentarza w czystości jest szczególnym wyzwaniem.

- Wąskie alejki i zabytkowe groby wymagają precyzyjnego działania. Zamiatanie, koszenie, grabienie, ścinanie, pielęgnacja, mycie, segregacja - to czynności codziennej troski o tę wyjątkową warszawską nekropolię. To wszystko wymaga działania sztabu ludzi i profesjonalnego sprzętu - mówi ks. Jacek Laskowski, proboszcz parafii św. Karola Boromeusza i dyrektor nekropolii.

W wyniku podpisanej 10 czerwca 2021 roku umowy pomiędzy MPO a przedstawicielem Zarządu Cmentarza Powązkowskiego MPO Spółka od 1 lipca prowadzi odbiór odpadów komunalnych z terenu stołecznej nekropolii. Umowa obejmuje odbiór odpadów oraz wsparcie w zakresie utrzymania czystości w alejkach cmentarnych. Będzie o to dbać m.in. specjalna mini zamiatarka. W ramach umowy zaplanowana została wstępna segregacja odpadów, obejmująca również odpady zielone.

IMG 0052

Podpisanie umowy na czas nieokreślony poprzedziły kilkumiesięczne ustalenia i negocjacje, ponieważ zadania oraz oczekiwania ze strony zleceniodawcy - ze względu na wyjątkowy charakter i znaczenie Cmentarza Powązkowskiego - istotnie wybiegały poza standardowy zakres usług i wymagały indywidualnego podejścia.

- Było to niezbędne, by zagwarantować najwyższej jakości serwis związany z obsługą nekropolii, ale i zapewnić komfort osobom ją odwiedzającym – mówi Arkadiusz Pokropski, Dyrektor Zarządzający Pionem Odbioru i Zagospodarowania Odpadów.

Miesięcznie z cmentarza odbieranych będzie średnio około 30 kontenerów, jednak największa kumulacja najprawdopodobniej nastąpi w okresie świąt 1 i 2 listopada. Spółka jest jednak przygotowana na odbiór w tym czasie nawet kilkukrotnie zwiększonej ilości odpadów.

Podpisanie umowy na odbiór odpadów z Cmentarza Powązkowskiego jest efektem strategii biznesowej, którą Spółka konsekwentnie realizuje.

Powązki 2

- Po kilkunastu latach nieobecności wracamy do obsługi Cmentarza Powązkowskiego. Jako Spółka rośniemy w siłę, rozszerzamy zasięg naszej działalności. Chętnie i odpowiedzialnie podejmujemy się realizacji zleceń na rynku komercyjnym – także tych największych i najbardziej wymagających. Nasze budowane latami doświadczenie, szerokie zaplecze techniczne, a także atrakcyjna pod względem proponowanych warunków oferta sprawiają, że jesteśmy w stanie z sukcesem świadczyć usługi coraz szerszemu gronu klientów – mówi Prezes Zarządu MPO Warszawa, Zdzisław Gawlik.

Umowa z Zarządcą Cmentarza Powązkowskiego nie jest jedynym istotnym kontraktem, podpisanym w ostatnim czasie przez MPO. 1 czerwca 2021 roku Spółka rozpoczęła świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów z centrów handlowych Unibail-Rodamco-Westfield w Warszawie. Chodzi o obsługę jednych z największych i najbardziej rozpoznawalnych kompleksów handlowych w stolicy: Galerii Wileńskiej oraz Centrum Ursynów.

Zobacz również:
Aktualność nr1
2021-09-20
"Mini wysypisko" w Parku Bródnowskim
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2021-09-16
„Myślę, więc nie śmiecę”, czyli wielkie sprzątanie...
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2021-09-14
Odbiór jesiennych liści
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście
Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2021 MPO