Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
Telefon Warszawa19115
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
Powrót do aktualności Powrót
2022-05-12

IMG 9835

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ul. Tatarskiej 2/4 zakończyli kompleksową naprawę ambulansu neonatologicznego. W pełni sprawny pojazd został przekazany Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK, która pod koniec kwietnia zwróciła się do MPO Warszawa z prośbą o pomoc. Już w przyszłym tygodniu karetka wyruszy do Ukrainy, aby ratować chore noworodki.

Pod koniec kwietnia Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK zaapelowała do MPO o wykonanie przeglądu i niezbędnych napraw karetki sanitarnej Volkswagen Crafter. Ambulans, który będzie wykorzystywany do przewożenia chorych noworodków z Ukrainy do Polski, trafił do warsztatu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania zaledwie kilka dni później. Dzięki staraniom i doświadczeniu pracowników MPO pojazd przeszedł wszystkie niezbędne naprawy i został przekazany Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

IMG 9761

Pracownicy działu technicznego MPO w bardzo szybkim tempie dokonali naprawy ambulansu. Ta karetka musi spełniać restrykcyjne wymogi ze względu na odległość, którą będzie pokonywać oraz pasażerów, których będzie przewozić. Mam nadzieję, że pojazd spełni oczekiwania Fundacji - podczas konferencji prasowej poświęconej przekazaniu ambulansu powiedział Zdzisław Gawlik, Prezes Zarządu MPO Warszawa.

Zakres prac nad karetką był bardzo szeroki. - Pojazd był zaniedbany. Najpierw zajęliśmy się silnikiem, czyli wymianą rozrządu, rolek paska osprzętu i zlikwidowaniem wycieków oleju. Naprawiliśmy uszkodzoną skrzynię biegów. Wymieniliśmy sprzęgło i linki sterujące zmianą biegów. Nie obyło się również bez wymiany tarcz hamulcowych i klocków. Na końcu uzupełniliśmy brakujące oświetlenie i zamontowaliśmy kompresor do napędu sygnałów ostrzegawczych - naprawy wymienia Grzegorz Surgiewicz, kierownik warsztatu MPO Warszawa przy ul. Tatarskiej.

fot. MPO Warszawa 2

12 maja w pełni sprawna i gotowa do drogi karetka została odebrana przy ul. Tatarskiej, tuż obok warsztatu, gdzie zyskała drugie życie.

- Bardzo dziękuję MPO za ogromną pomoc przy tym remoncie. Fundacja prowadzi ewakuację chorych dzieci z Ukrainy. Byliśmy ograniczeni brakiem karetki neonatologicznej dla bardzo małych dzieci i niemowląt. Myślę, że już w przyszłym tygodniu ruszamy do Ukrainy z transportem - w trakcie konferencji prasowej powiedział dr Jan Stachurski, wicedyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

Zobacz również:
Aktualność nr1
2022-06-27
"Mini wysypisko". Nauka i zabawa z MPO
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2022-06-20
Volvo Trucks przekazuje MPO pojazdy bezpylne
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2022-06-17
Ponad 8 tys. ton odpadów zielonych
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście
Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2022 MPO